Přístupnost www stránek by měla být samozřejmostí

Přístupnost www stránek

 

Mít přístupnou www stránku se firmě určitě oplatí. Ve srovnání s klasickou reklamní kampaní může být zvýšení přístupnosti nejefektivnější cestou jak zvýšit návštěvnost www stránky, její úspěšnost a tím i zisk firmy.

 

Přínosy přístupné www stránky

  • Zvýšení návštěvnosti a zisku: přístupná www stránka se zobrazí výš ve výsledcích vyhledávání jelikož si ji víc „oblíbily“ vyhledávače-roboty.
  • Pokud má web stránka validní HTML kód, je možné ji zobrazit i na jiných zařízeních jako monitor (např. PDA, mobil, prohlížeč v autě), tato zařízení využívají zejména majetnější lidé, proto by mělo být v zájme firmy a její podnikání oslovit i tento segment.
  • Zvýšení efektivity: www stránka se snadněji spravuje, oddělením obsahu (HTML / XHTML) a formy (CSS) podstránek se snadněji realizují úpravy web stránky. Firma šetří čas i peníze.
  • Zvýšení kladné a odstranění záporné publicity, získání nových zákazníků. Přístupná www stránka podpoří šíření kladné publicity. Firma se nemusí obávat, že by její web prezentace byla v rozporu s existujícími, resp. budoucími zákony, týkajícími se diskriminace a přístupnosti webu. Nepřístupné stránky konkurence handicapovaného zákazníka odradí, ale na přístupných stránkách dostane potřebné informace, resp. uskuteční nákup.

 

Kriterium přístupnosti by měly splňovat všechny web stránky, ze zákona především web stránky veřejné správy.