Podnikání a podvodníci:

Podnikatelé často naletí podvodným nabídkám, neefektivním investicím do reklamy.

Příklad mimo internetu - ihned po založení firmy (s.r.o., živnosti) Vám listem přijde výzva na úhradu registrace na webu "Obchodního rejstříku". S normálním obchodním rejstříkem to ale nemá nic společné, jde o registraci na úplně neznámou a nepodstatnou internetovou stránku s katalogem firem.

V dnešní době se na internetu potkáte i s podnikateli, kt. jsou ve skutečnosti podvodníci nebo minimálně využívají nátlakové metody na prodej jejich produktu.
 

Podvodníci:

1. SEO lišty

SEO lišta by měla zlepšit pozice Vaší web stránky ve vyhledavačích. SEO lišta je ale neefektivní- riskujete penalizaci svých web stránek. Při nejlepší alternativě Vás nikdo nepenalizuje, pouze přijdete o značný kapitál, který můžete  využít efektivněji než investovat do SEO lišty.

Příklad:
Firma: Clever Solutions s.r.o. www.cleversolutions.cz Vám poskytne SEO lištu za cca 6000,- Kč měsíčně. To je 72000,-Kč ročně. Za tuto sumu máte dovolenou na Kubě na 3 týdny all inclusive i s kapesným. Kolem 70000,-Kč Vás bude stát SEO lišta i u http://www.seo-expert.cz/
 

2. Registrace do 2000 vyhledavačů

Neexistuje 2000 vyhledavačů, dokonce ani 100. Na Slovensku a v Čechách je maximálne 30-40 vyhledavačů, do kterých se dá zaregistrovat a které Vám reálně pomůžou v zlepšení pozic Vaší web stránky ve vyhledavačích, nebo v získání nových návštěvníků web stránky. Nabídky na registraci do 500, 1000 nebo 2000 vyhledavačů jsou jednoduše podvod.
 

3. Fiktivní faktury

Známy příklad byl s www.katalog-cz-firem.cz - autor těchto podvodních stránek všem poslal hromadný SPAM na editaci údajů své firmy. Lidé se ale do dané web stránky reálně nikdy neregistrovali. Pokud chtěl někdo firmu editovat (a musel, protože katalog hrozil, že když si firma nedoplní IČ, tak její profil zmaže) musel zaplatit 99,- Kč. Výborný trik jak z lidí dostat peníze. Jediné, co udělali bylo, že si stáhli databázi firem a importovali ji na svou web stránku.

 

zpět na stránku Jak začít podnikat