Podnikatelé, zde nedoporučujeme investovat:

Znepokojuje nás, že podnikatelé podlehnou nabídkám neefektivní reklamy a poté jim nezůstanou peníze na efektivní internetovou reklamu jako je PPC reklama v Google.


přednostní zápis na Seznam.cz
 

  • Zásadný rozdíl mezi internetovou reklamou na Google a reklamou na Seznam.cz a podobně je v ceně.
  • V Google platíte za kliknutí, ne vidění. Pokud Vaši reklamu na Google vidělo 10000 lidí (=10000 vidění reklamy) a z toho 3% kliklo, měli jste 300 kliknutí po cca 15 centů, zaplatíte 300x0,15 EUR = spolu 45 EUR.
  • Na Seznam.cz a na podobných portálech ale podnikatelé neplatí za kliky, ale za vidění, co je výrazně dražší. Dostali jsme nabídky, kde za cca 10000 vidění reklamy chtěli zaplatit cca 20 000 Kč (!!?!?). Vidění přitom nejsou garantovány, pouze odhadem stanoveny.
  • Co říkáte na kampaň, kde za stejný počet kliků za 1000 Kč  nebo za 20 000 Kč budete mít svou internetovou reklamu? :-)

 

Předpokladáme, že na Vaši reklamu kliknou 3% návštěvníků. Jsou i výjimky velmi dobrých kampaní, kde na reklamu klikne cca 10% návštěvníků, ale ze zkušenosti takto výkonnou kampaň díky které získáte víc návštěvníků a víc vyděláte spíš zrealizujete v Google jako na Seznam.cz.
 

Je úplně jedno jaký má reklama název, vždy je nevýhodná :-), zda jde o Firemní profil nebo Přednostné výsledky ve vyhledávání, nízká efektivita je stejná.

 

 

 


zpět na stránku Jak začít podnikat