Vlastnosti Floxe, které je potřeba zdůraznit

 

Prvá verze Floxe vyšla již před 5 lety, Flox se za ten čas zařadil mezi špičku ve svém oboru. Odborníci při vývoji Floxu srovnávali více jak 15 konkurenčních redakčních systémů, poučili se na chybách jiných, dodali spoustu nových nápadů a vytvořili kvalitní produkt.

 

Bezpečnost


Vstup do systému Flox je chráněn uživatelským jménem a heslem. Přihlašování probíhá při kódování SSL, takže jméno a heslo není možné odchytit. Správce stránky přitom může povolit nebo zakázat přístup uživatelům do každé jedné části systému. Je možné vytvořit skupinu práv a tu přidělit jisté skupině uživatelů systému. Dokonce můžete omezit práva pouze na čtení správ bez možnosti uskutečnění  změn.

 

Oddělená správa designu a funkcionality od obsahu webu


Flox umožňuje změnit obsah bez toho, aby jste museli dávat pozor na design, formátování
a kontextové změny na celém webu. O grafické rozmístění stránek, zobrazování obsahu
a vytváření komplexní formy webu se starají tzv. šablony, které jsou uloženy a udržovány odděleně od obsahu webu. Přes různé šablony si přitom můžete prohlížet ten samý obsah, každá sekce a dokonce každý článek Vašeho webu se může zobrazovat v jiné - grafické podobě.

 

Hierarchická struktura informací


Stránky vytvořené pomocí Verbalu jsou hierarchicky organizovány do n-úrovňového stromu. Pomyslné listy stromu představují sekce. Díky šablonám můžete v každém dokumentu zvolit různé grafické zobrazování.

 

Jazykové verze Floxe


Aktuálně je k dispozici slovenská, německá a česká jazyková verze Floxe. V případě potřeby je možné velice rychle dopracovat další překlad uživatelského prostředí Floxe
a tak ho zpřístupnit dalším uživatelům.

 

Windows nebo Linux?


Flox je multiplatformový – je možné instalovat ho na webový server s OS Linux i Windows. Nemusíte se omezovat na jeden operační systém, Flox je možné provozovat prakticky na jakémkoliv systému a bez žádných omezení. Serverová strana se opírá o webový server s podporou jazyka PHP a databázový server MySQL.

 

Otevřenost systému


Flox je kdykoliv rozšířitelný o další funkce, moduly. Je možné upravit již hotový modul nebo od nás můžete požadovat doprogramování jakékoliv specifické funkcionality. Modul pouze vsuneme do systému a začne fungovat. Možný je i celkový upgrade systému.

 

Správa stránek


Vytváření nových stránek a upravování již existujících stránek je samozřejmostí. Výhodou je například jednoduché vyhledávání stránek. Na vyhledání konkrétní stránky stačí zadat její číslo nebo text, systém stránku ihned najde a umožní Vám její editaci.

 

Flox zvládne stránky jakéhokoliv typu a rozsahu


Flox je díky své stabilitě a výkonnosti vhodný pro tvorbu webů - od menších firemních prezentací, stránky mimovládních organizací, přes prezentace korporací, weby státní správy a regionální samosprávy až po portály, velké řešení na provoz elektronických obchodů a zpravodajských serverů, internetových prezentací časopisů. 

 

více o Floxu